Neden hayat sigortası yaptırmalısınız?

Ölümünüzden sonra ailenize yetecek kadar birikime halihazırda sahip değilseniz, yapılacak en mantıklı kararlardan birisi hayatınızı sigorta altına almaktır.

Hayat sigortası yaptıran insanların bu kararı alırken gözettikleri birçok haklı endişe vardır. Başlarına gelecek herhangi bir yaralanma veya vefat durumunda geride kalanlara geçinebilecekleri miktarda para bırakmak, bunun en yaygın sebeplerinden birisidir. İşletmeler için hayat sigortası ise ölüm ve kaza riski fazla iş dallarında çalışan personel için olmazsa olmazdır.

Eğer düzenli bir işe sahip olduğunuz halde aniden ölürseniz, aileniz ölümünüzden itibaren ciddi manada ekonomik kayba uğrayabilir. Eşiniz, anne ve babanız, çocuklarınız ve değer verdiğiniz her kim varsa ölümünüzden sonra zorlu bir süreçle karşılaşabilir. Oturmuş olduğunuz evin kredi borcundan tutun, her ay gelen faturalar ve çocukların okul masraflarına kadar birçok farklı giderin söz konusu olduğunu hesaba katınca hayat sigortasının önemi daha iyi anlaşılıyor. Ölümünüzden sonra ailenize yetecek kadar birikime halihazırda sahip değilseniz, yapılacak en mantıklı kararlardan birisi hayatınızı sigorta altına almaktır.

Ölümünüzden sonra ailenizin hayatlarına ekonomik açıdan daha huzurlu ve mutlu devam edebilmelerini istiyorsanız, hayat sigortası işte tam da bu işe yarıyor.

 

İşletmeler de hayat sigortası yaptırıyor

 

Alınan tüm önlemlere rağmen iş kazalarının yüzde 100 önüne geçebilmek ne yazık ki mümkün değil. Tersane, inşaat ve maden gibi ölümcül kaza riski çok fazla olan sektörlerde faaliyet gösteren şirketler sık sık önem verdikleri personele hayat sigortası yaptırmayı tercih ediyor. Böylece çalışanın ölümüyle birlikte meydana gelebilecek maddi kayıplar en aza indirilmiş oluyor. Ayrıca şirket için hayati derecede önem taşıyan üst düzey yöneticilerin ölümüyle birlikte sigortadan alınan para, işletmenin finansal açıdan zora girmesinin de önüne geçiyor.

 

Evli ve çocukluysanız…

 

Fakat hayat sigortası yaptıran çalışanların genel ortalamasına bakınca karşımıza çoğunlukla evli ve çocuklu erkekler çıkıyor. Düzenli bir işte çalışan, her ay belli bir miktar parayı hayat sigortasına ödeyen insanlar ölümlerinden sonra ailelerinin hiçbir maddi sıkıntı yaşamayacaklarından emin olarak hayatlarına devam ediyor. Bu, kesinlikle ciddi ve insanın içini rahatlatıcı bir güvence. Eş ve çocukların kendilerinden sonra ekonomik darboğaza girmemelerini arzu eden çoğu beyaz yakalı çıkış yolunu hayat sigortası yaptırmakta buluyor.

cialis uk