Trafik Kazalarında Kasko Sigortasının Önemi

Trafik sigortası primlerinde büyük etkisi olan ölüm sayılarına kaza nedeniyle hastanelere gönderilen ve 30 gün içerisinde hayatını kaybedenlerin sayıları da eklendi. Ve geçtiğimiz yıl 7 bin 530 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Yaşanılan kanun değişikliğinin ardından tüm şirketlerin fiyatları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi`nin (SGM) teklif alma ekranında görüntülenebiliyor. Böylelikle vatandaşlarımız en uygun fiyatı veren şirketle çalışması, sonuç olarak ise şirketler arasında fiyat rekabet ortamı yaratarak primlerin düşmesini hedefliyor.

Sigorta şirketleri bu dönemde trafik sigortası primlerini istedikleri gibi belirleyebilmekte ve her ay primlerini istedikleri oranlarda değiştirebiliyorlar. Bu prim fiyatları belirlenirken de temel olarak alınan üç temel unsur var. Bu durumlar; Ölüm ve sakatlık durumları, maddi hasar tazminatları ve değer kayıpları. Bu noktada da en önemli unsur trafik kazaları sonucunda hayatlarını kaybeden ve sakat kalan kişileri sayıları olarak belirleniyor. Ayrıca ülkemizde seyir halinde olan araçların sayılarının belirlenmesi gerekiyor sonrasında ise hesaplar yapılarak primler oluşturuluyor. Çünkü kazalarda hayatlarını kaybeden kişilerin sayısının azalması ile trafik primlerinin azalması doğru orantılı olarak seyrediyor.

ARTIK KAZALARDA 30 GÜN SONRA HAYATINI KAYBEDEN KİŞİLERİNDE İSTATİSTİKLİKLERİ ALINIYOR.

 

Sigorta şirketleri primlerinde etki olarak bu kazalarda ölen kişilerinde sayılarına bakıyor. TÜİK verilerine göre ise 2015 yılına kadar sadece olay yerinde hayatlarını kaybeden kişilerin rakamlarını baz alırken şimdiki dönemde ise 30 gün içerisinde hastanede hayatını kaybeden kişilerin istatistiklerini de dahil ediyor. 2014 yılında ölü sayısının toplamda 3.254 kişi olduğunu açıkladı. 2015 yılında ise trafik kazaları sonucunda hayatını kaybeden kişilerin sayısını ise 183.11 ölümlü yaralanmalı trafik kazasının sonucunda 3.831 kişinin kaza yerinde

Buy Nolvadex UK

, 3.699 kişinin ise sağlık kuruluşlarına sevk edildikten sonra 30 gün içerisinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

ÖNLEM ALMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

 

Yaşanan çoğu trafik kazları aşırı hız, alkollü araç kullanımı ve dikkatsizlikten kaynaklanmaktadır. Ölümlü kazaların ise nedenleri arasında ilk sırada emniyet kemeri kullanmamak gelmektedir. Emniyet kemeri hayat kurtarır gerçeğini unutmayın ve aracınıza bindiğiniz an emniyet kemerinizi kullanın. Kaza durumlarında mağdur olmamak için sizlerde mutlaka Zorunlu Trafik Sigortanızı ve Kasko Sigortanızı Yaptırın.

 

PEKİ, EN UYGUN FİYATA TRAFİK VE KASKO SİGORTAMI NEREDEN YAPTIRABİLİRİM?

 

Antakya ve Hatay genelinde en uygun trafik sigortası ve kasko sigortasını Hatay Umut Sigorta’da yaptırabilirsiniz.

Hemen teklif almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz