Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?
Tüm motorlu araçlara ait bilgileri barındıran Tramer sistemi üzerinden sorgulama yaparak, satın almak istediğiniz araç ile ilgili kafanızdaki birçok soruya cevap bulabilirsiniz.
Trafikte yaşanan beklenmedik kazaların birçoğu maddi hasarlara neden oluyor.Eğer bir güvencemiz yoksa, trafik kazaları sonucunda yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabiliyoruz. Bu noktada sigortalar her zaman bizim kurtarıcımız oluyor ve düşük prim ödemeleri ile bizi yüksek meblağlı giderlere karşı koruyor. Sigorta yaptırmak ise gelişen teknoloji ile beraber oldukça kolaylaştı. Trafikteki tüm motorlu araçların geçmişi kaydi olarak saklanıyor ve bu bilgiler ışığında sigortalar hızlı bir şekilde düzenlenebiliyor. Bu kayıtların saklanması ve sorgulanması ise Tramer sistemi sayesinde mümkün oluyor.

Tramer Nedir?
Tramer, trafik sigortası sektöründeki kullanıcıları mağdur eden uygulamaların ve yanlış sigorta fiyatlamalarının önüne geçmek amacıyla 2004 yılında kuruldu. Trafik Sigortası Bilgi Merkezi’nin kısatlması olan Tramer, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Tramer sistemi dâhilinde tüm trafik sigortalarına ait bilgiler ortak bir havuzda toplanıyor. Bu ortak havuzdan herhangi bir araç için sigorta sorgulama yapılabiliyor ve o araca ait tüm kayıtlara ulaşılabiliyor.


Tramer Sistemi Üzerinden Online Olarak Sorgulama Yapabilirsiniz
Araç sahipleri tramer sistemi üzerinden birçok sorgulama yapabiliyor. Tramer sorgulama sayesinde aracınız hakkında birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Tramer sorgulama yapmak istediğiniz işleme göre istenen bilgiler ise değişebiliyor. Sistem üzerinden mevcut veya satın alacağınız aracın kasko ve trafik poliçeleri

Buy Amoxil UK

, hasar kayıtları ve kaza sonrası tutanak bilgilerine online olarak ulaşabilirsiniz.
Tramer üzerinden özellikle ikinci el araç almak isteyenler sıkça sorgulama yapıyor. Bu şekilde müşteriler alacakları araçların geçmiş kayıtları hakkında araç hasar sorgulama yapabilir ve aracın kaza bilgilerine kolayca ulaşabilmektedir. Bu bilgilere ulaşmak için ise SMS atmak yeterli oluyor. Herhangi bir mobil operatörden 5664’e SMS atarak araç hasar sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve istediğiniz araca ait hasar geçmişi, tutanak ve poliçe bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Tramer Üzerindeki Hatalı Kayıtlar Düzeltilebiliyor
Tramer sistemine araçlar hakkında kayıtlar manuel olarak giriliyor. İnsan faktörünün olduğu her yerde hata oluşması kaçınılmaz olduğundan, bazı tramer kayıtlarının yanlış olarak sistemde yer aldığı gözlemlenebiliyor. Özellikle araç satışlarında tramer kayıtları önemli bir referans teşkil ettiğinden, hatalı kayıtların bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Eğer aracınız ile ilgili hatalı bir kayıt var ise, Tramer merkezine hemen başvurarak ilgili kaydın düzeltilmesini talep edebiliyorsunuz.
Tüm araçlara dair bilgilere Tramer sistemi üzerinden kolayca ulaşılabiliyor olması, kasko veya trafik sigortalarını geciktiren kişiler için bir sorun teşkil ediyor. Sigortalarını geciktiren araç sahipleri, araçlarını satmak istediklerinde daha düşük fiyatlara razı olabiliyorlar. Bu nedenle aracınızı karlı bir şekilde satabilmek için, aracınızın trafik ve kasko sigortalarını yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.