Konut Sigortası Yaptırmak İstemeniz İçin 6 Basit Neden

Konut sigortası zorunlu mu diye araştıranların bazıları, bu konuda bir mecburiyet olmadığını öğrenince yaptırmayı ihmal edebiliyor. Beklenmedik kötü bir durumla karşılaştıklarında genel olarak pişman olsalar da, ne yazık ki iş işten çoktan geçmiş oluyor.

Evinize henüz konut sigortası yaptırmadıysanız, şu konuları bir kez daha düşünün:

1- Hırsızlara karşı eviniz güvencede mi?
Güvenlikli bir sitede bile oturuyor olsanız, siz evde yokken; ya da daha kötüsü siz evde uyurken evinize hırsız girebilir.
Değerli eşyalarınız, banka kartlarınız, aile yadigarı antikalarınız, o gün aldığınız maaşınız ve değer verdiğiniz birçok varlığınız bir anda yok olabilir. Anılarınızı belki geri getiremezsiniz. Ama konut sigortası yaptırarak en azından maddi kayıplarınızı gidermeniz, sizi moral olarak takviye eder.

2- Zorunlu Deprem Sigortası her zararı karşılar mı?
Zorunlu deprem sigortası, deprem sonucu binanızda gerçekleşecek hasarları, poliçede yazan limit kadar karşılar. Bu limiti
aşan kısım ve eşyalarınız için ise deprem riskini konut sigortanız ile teminat altına alabilirsiniz.

3- Evdeki su boruları başlı başına risk!
Gördüğünüzün haricinde görmediğiniz o kadar çok su borusu var ki evinizde! Kombi boruları, lavaboların boruları, çamaşır ve bulaşık makinesi boruları, kalorifer boruları, temiz veya pis su boruları… Bu boruların bir tanesi tıkansa, sızıntı yapsa, ya da patlasa evinizde yaşayacağınız hasarı düşünebiliyor musunuz! Parkeleriniz şişebilir, halılarınız çürüyebilir, eşyalarınız zarar görebilir. Konut sigortası böylesi durumlarda adeta “Superman” gibi sizin bütün bu hasarınızı telafi eder.

4- Yangın hasarları için en güvenilir yol, konut sigortasıdır!
Genel olarak konut sigortalarının hemen hemen hepsinde yangın teminatı standart olarak yer alır. Elbette kimse istemez böyle bir olayla karşılaşmayı; fakat kendilerini güvenceye alanlar, bu konuda daha rahat uyku uyurlar.

5- Konut sigortası olanlar, tamirat için usta aramazlar.
Su ve elektrik tesisatı, kırılan cam, kapı kilidinin bozulması gibi her evde olabilecek tamirat işleri, konut sigortası kapsamına alınabilir. Bu sayede servis ücreti ödemeden, usta aramak zorunda kalmadan, sadece sigorta acentenizi arayarak gerekli tamiratı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

6- Evinizin dışında karşılaşacağınız riskler için de güvence altındasınız.
Ödeyeceğiniz cüzi miktardaki konut sigortası primi ile siz ya da ailenizin diğer bireylerinin konutunuz dışında gasp ya da kapkaç gibi olaylarla karşılaşması halinde üzerinizde bulunan nakit para gibi kıymetleriniz tazmin edilecek; ehliyet, nüfus cüzdanı gibi zayi olacak belgelerinizi yeniden çıkarmak için yapacağınız masraflarınız da karşılanacaktır.

Anadolu Sigorta

kamagra pills